Натуральна косметика в Україні та її класифікація

Натуральна косметика в Україні та її класифікація

Натуральна косметика в Україні та її класифікація

Натуральна косметика — це сучасний тренд , популярність якого в останні роки неухильно зростає і в Україні . Якщо в США і Європі останнє десятиліття культивувалися такі тенденції, як «еко стандарти» , «органічна і натуральна продукція», «товари без парабенів і лаурил сульфату натрію » , « продукція без ГМО» , то в Україні відгомони натуралістичних течій добралися буквально кілька років тому.

На косметичному ринку стався «розкол» : частина компаній наполегливо продовжує використовувати хімічні консерванти і шкідливі речовини , інші компанії вирішили порожниною прибрати небезпечні , згідно з дослідженнями вчених , речовини зі списку інгредієнтів виробленої ними продукції .

З кожним роком зростає обізнаність споживачів про вплив хімічних речовин на довкілля та організм людини. Люди починають розуміти , що через шкіру в організм можуть потрапляти шкідливі речовини, що містяться в косметичних засобах . Адже шкіра людини — найбільший за площею орган. Через отвори волосяних фолікул і пори небажані речовини потрапляють безпосередньо в загальний кровотік.

Ринок косметичної промисловості величезний за своїми масштабами . Обсяг продажів тільки в США складає більше 30 мільярдів доларів щорічно. Однак виробники не завжди думають про якість своєї продукції , а прагнуть здешевити виробництво і продовжити терміни придатності товару . Все це призвело до надмірного використання хімікатів та консервантів у виробництві харчової та косметичної продукції . І, відповідно , позначилося на стані здоров’я людей.

Бажання людей залишатися здоровими , повними сил та енергії викликало попит на продукцію , яка не містить барвників , парабенів , антибіотиків , ГМО та інших небезпечних речовин. В Україні слідом за західними країнами стали з’являтися невеликі магазини і інтернет-сайти , які продають виключно натуральну продукцію . Створюються еко -ферми та фермерські господарства , які виробляють продукцію без застосування хімії , ГМО та гормонів росту .

Поки в Україні обсяг ринку натуральної та органічної продукції дуже незначний у порівнянні з країнами Європи та США . Але з кожним роком попит на дану продукцію зростає. На прилавках магазинів , в аптеках та інтернеті з’являється все більше коштів , які повністю складаються їх натуральних інгредієнтів , не містять штучних ароматизаторів , барвників та консервантів.

Що ж таке натуральна косметика і в чому її переваги?

Головна перевага натуральної косметики — це виключно натуральні інгредієнти , такі як ефірні масла , екстракти трав і рослин , мінеральні речовини і вітаміни. І , звичайно ж , повна відсутність у складі штучних хімічних речовин , синтетичних барвників та консервантів , наприклад , таких як: парабени ( метілпарабел , ізобутілпарабен , пропілпарабен і тд. ) , Фталати , нафтопродукти , пропилен гліколь і лаурил сульфат натрію.

Завдяки телевізійній рекламі багато жителів України дізналися , що « лаурил сульфат натрію » може шкодити волоссю. Що ж це за речовина і небезпечно воно для волосся і всього організму ?

Цікавий той факт , що американські трансплантологи знайшли в тканинах серця , печінки , легенів і мозку лаурил сульфат натрію , який найімовірніше потрапляв в організм людини через шкіру.

Вчені експериментально довели , що лаурил сульфат натрію , потрапляючи в організм людини , імітує функції гормону естрогену , чим викликає збій роботи гормональної системи.

Клінічні дослідження доводять , що лаурил сульфат натрію може викликати дерматити та шкірні роздратування , хвороби очей у дітей , а також клітинні пошкодження , які несуть ризик розвитку раку.

Фталати , парабени і алкілфеноли.Что ж це за речовини і чому раптом їх вирішили заборонити на законодавчому рівні?

У травні 2011 року нижня палата Парламенту Франції проголосувала за законопроект , що забороняє виробництво , імпорт і продаж продукції, що містить фталати , парабени і алкілфеноли . У вересні 2012 року Міністр екології Данії Іда Анукі наклала заборону на виробництво і продаж косметичних засобів на території своєї країни , які містять фталати — DEHP , DBP , DIBP і BBP . Заборона поширюється на чотири речовини , які ведуть до порушень роботи ендокринної системи людини.

Необхідно зрозуміти , що це за речовини і чому європейські країни вживають такі кардинальні рішення по повному їх забороні на території своїх країн.

Фталат — це хімічна речовина (солі та ефіри фталіевий кислоти) , що використовується в промисловості для виготовлення пластика , пластифікатор , який робить предмети м’якими і гнучкими , а також широко використовується в косметичному виробництві .

Стейсі Малкан , засновник руху «Кампанія за безпечну косметику » стверджує , що «все штучно ароматизовані продукти , такі як шампуні і дезодоранти , містять фталати . Найвищі дози цих речовин містяться в парфумерних товарів ». Хитрі виробники в списку інгредієнтів часто не вказує, що товар містить фталати , а пишуть на етикетці ароматизатор або віддушка ( fragrance ) .

Згідно з дослідженнями , проведеними в США , фталати негативно впливають на репродуктивну функцію , як хлопчиків , так і дівчаток. Наприклад , були зафіксовані випадки появи жіночих статевих ознак , таких як зростання грудей у хлопчиків. Безпліддя , діабет , алергії і астма — це захворювання, які можуть бути викликані попаданням солей і ефірів фталіевий кислоти в організм людини.

Таким чином , якщо ви купуєте крем для тіла або обличчя , гель для душу або шампунь зі стійким ароматом ненатурального походження , то , швидше за все , дана продукція містить фталати .

Парабени — ефір пара- гідроксибензойної кислоти , використовуваний як консервант в косметичній , фармацевтичній і харчовій промисловості . Парабени бувають такі : метилпарабен ( E218 ) , етілпарабен ( E214 ) , пропілпарабен ( E216 ) , бутил — , бензілпарабен . ізобутілпарабен , ізопропілпарабен , бензілпарабен . Іноді парабени маскують під синонімами : метагін , пропагін , арагідроксібензоат , оксибензойной кислоти / оксібензоат , гідроксибензойної кислоти / гидроксибензоат . Для чого застосовують парабени ? Звичайно ж , для продовження терміну придатності продукції.

Вчені у Великобританії проводили дослідження 20 зразків злоякісної пухлини молочної залози людини . У своєму звіті вони написали , що в кожному зразку досліджуваної ними тканини були знайдені сліди парабенів . Вони могли потрапити в організм людини тільки через шкіру при застосуванні косметичних засобів , з їжею або лікарськими засобами , які містили парабени. Вчені не довели безпосередньо, що причиною виникнення раку молочної залози були знайдені консерванти , але після даних досліджень у багатьох споживачів бажання експериментувати зі своїм здоров’ям виникає все менше.

Парабени в косметиці — на 99,9 % синтетично створене речовина, яка перешкоджає росту грибків і бактерій , дозволяє максимально продовжити термін придатності товарів , і відповідно до досліджень , явно не сприяє продовженню терміну життя і прекрасному здоров’ю. Вчені встановили , що при контакті з ультрафіолетом парабени призводять до передчасного старіння шкіри. Будучи імітатором естрогенів призводять до ендокринних порушень і гормональних збоїв в організмі.

Багато людей стали цілеспрямовано шукати косметику та іншу продукцію , яка не містить ці небезпечні консерванти. Французькі парламентарії вирішили також не ризикувати своїм здоров’ям і здоров’ям співгромадян і , незважаючи на сильне лобі компаній- виробників , заборонили парабени в своїй країні. І не тільки парабени. У список заборонених речовин потрапили ще й алкілфеноли .

Алкілфеноли — це феноли , що містять в молекулі алкіли . Дані речовини мають властивості накопичуватися в людському організмі. Дослідження довели їх токсичність , негативний вплив на ендокринну та репродуктивну систему людини. Алкілфеноли можуть міститися в засобах по догляду за волоссям , пральних порошках , фарбах для волосся і тд.

На даний момент в США існує безліч компаній , які спеціалізуються на виробництві натуральної косметики. Американські товари традиційно користуються довірою споживачів завдяки суворому контролю якості в країні. Виробники гарантують суворе відповідність і якість всіх інгредієнтів , які вказані на етикетці. У разі , якщо виробник написав , що продукція не містить парабенів та інших шкідливих речовин , то американці впевнені , що це відповідає дійсності. В іншому випадку , виявивши хоч одне шкідлива речовина в товарі , на якому написано , що даний продукт його не містить , «щасливий» споживач може виграти багатомільйонний позов і миттєво розбагатіти. Тому компанії — виробники просто не можуть собі дозволити подібних помилок. Контроль якості — перш за все.

Серед відомих брендів виробників натуральної та органічної косметики в США : Avalon Organics , Alba Botanica , Desert Essence , Andalou Naturals , Kiss my face . Продукція, що випускається даними виробниками користується великою популярністю в Америці. Пару років тому продукція цих торгових марок з’явилася і в Україні . Натуральні гелі для душу , лосьйони та масла для тіла , шампуні і кондиціонери , зубні пасти , креми для обличчя , тоніки і засоби для зняття макіяжу — все без консервантів і барвників. Ви не знайдете в списку інгредієнтів парабенів , лаурил сульфат натрію , пропилен гліколь , фталатів і синтетичних ароматизаторів. Тільки натуральні і органічні інгредієнти : натуральні органічні ефірні масла , екстракти трав і рослин , вітаміни А , Е , В, С , алантоїн , фруктові кислоти , біофлавоноїди і багато інших компонентів. Косметика має 100% рослинний склад .

Купити натуральну органічну косметику сертифіковану косметику Avalon Organics , Alba Botanica , Desert Essence , Andalou Naturals , Kiss my face , вироблену в США , Ви зможете в аптеках Києва та інших регіонів України , а також сайті інтернет магазину натуральної органічної косметики — mamaorganica.com.ua .

Comments are closed.